Referendum w sprawie przyjęcia uchodźców w ramach obowiązkowego systemu relokacji w UE
Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę „Uchodźców”?
*w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej

Chmura tagów, czyli posty wg etykiet

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu (Kukiz'15): Staramy się wypełniać nasze zobowiązania prowadząc rzetelne, merytoryczne prace w Sejmie

Stanisław Tyszka

Bardzo mnie cieszy jedność opozycji systemowej. PO, Nowoczesna, PSL i SLD maszerując dziś razem, w końcu powiedziały Polakom prawdę: między nimi nie ma żadnych znaczących różnic.
Dzisiejszy marsz wyjaśnił zatem sytuację na polskiej scenie politycznej. W kontrze do PiSowskiego obozu rządowego mamy dwa rodzaje opozycji.

Z jednej strony jest opozycja salonowo-kawiorowa, składająca się z osób świeżo odsuniętych od władzy. Ta grupa w istocie broni słabego państwa, które nie rozwiązuje problemów Polaków, ale za to którego słabości, będąc blisko władzy, bardzo łatwo wykorzystuje się dla budowania własnych indywidualnych korzyści oraz majątków. Tego rodzaju „żerowanie na Polsce” trwało latami, a szczególnie nasiliło się w ciągu 8 lat rządów Platformy i PSL, które uczyniły z Polski prywatny folwark. Kolejny element, który spaja tę grupę to obrona interesów zagranicznych korporacji, często po prostu banksterskich. W tej dziedzinie prym wiedzie z oczywistych względów młodsza siostra Platformy, Nowoczesna.

Po drugiej stronie plasuje się natomiast ruch Kukiz'15, czyli opozycja antysystemowa. Nasze postulaty w sposób jasny, jeszcze w kampanii prezydenckiej sformułował Paweł Kukiz. Chodzi nam o przywrócenie Polakom kontroli nad własnym państwem, jego instytucjami, jego budżetem, wymiarem sprawiedliwości. Nie może być tak, że sprawy polskie rozstrzygają się bez udziału, albo wręcz ponad Obywatelami. Stąd sztandarowe postulaty Kukiz’15: JOWy, jako lek na skrajne upartyjnienie życia publicznego; silna władza prezydenta, którego bezpośrednio wybierają Obywatele; referenda z prawdziwego zdarzenia, a więc wiążące dla Sejmu; sędziowie wybierani przez Obywateli, czyli orzekający w ich imieniu; uwolnienie gospodarki od tłamszącej biurokracji, zbyt wysokich i zawiłych podatków.

Opozycja salonowo-kawiorowa między sobą dogaduje się nadzwyczaj łatwo, bo łączą ich wspólne, zagrożone interesiki. My z nimi nie chcemy mieć nic wspólnego. Ruch Kukiz'15 został wybrany przez Obywateli po to, żeby potrząsnąć sceną polityczną i domagać się załatwienia konkretnych spraw. Konkretnych spraw Obywateli, o których zapomniał PiS, gdy tylko wygrał wybory. Staramy się wypełniać to zobowiązanie prowadząc rzetelne, merytoryczne prace w Sejmie.


video

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: komentarze łamiące przepisy polskiego prawa, np. nawołujące do przemocy - mogą zostać usunięte.
Za treść komentarza odpowiada jego autor.