Referendum w sprawie przyjęcia uchodźców w ramach obowiązkowego systemu relokacji w UE
Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę „Uchodźców”?
*w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej

Chmura tagów, czyli posty wg etykiet

Zlecenie na Kukiza A.D. 2016 czyli Bozia Kaczor traci grunt?

Fot.: http://trojmiasto.eska.pl
Nie wiem jak w TV bo nie oglądam ale w sieci zrobiło się gorąco na temat ostatnich wydarzeń towarzyszących sejmowemu głosowaniu za kandydaturą p. Jędrzejewskiego.

Opis całej sytuacji już zamieszczałem (jest tutaj) więc nie będę się tutaj powtarzać, skupię się na innej sprawie:

Wrzawa, jaka podniosła się po próbie zablokowania głosowania jest nieprzypadkowa i nosi znamiona akcji na zamówienie.

Najwyraźniej, Kukizowcom za mocno urosły słupki poparcia - to jedna rzecz - ale to tylko jeden z powodów.

Najważniejszy dla mnie wniosek, mający sens w momencie gdy to piszę jest taki, że Kaczyńskiemu usuwa się grunt pod nogami.

Opozycja zauważyła, że jest w stanie blokować niektóre głosowania poprzez obstrukcję polegającą na braku wymaganego kworum - wystarczy wyjąć karty do głosowania pod nieobecność części posłów PIS. Ta nieobecność jest spowodowana tym, że część posłów PIS to członkowie rządu (co jest samo w sobie chore). Tak więc nie był to jednorazowy przypadek ale sytuacja, która będzie się powtarzać co jakiś czas - wymagane kworum 50% posłów na sali będzie zmuszało PIS do przesuwania głosowań na godziny popołudniowe a i tak będzie ciężko zgromadzić wszystkie "szable" bo przecież ministrowie mają wyjazdy.

Wniosek: PIS musi szybko przejąć kilku lub kilkunastu opozycyjnych posłów aby zawsze było kworum.

Wiadomo bo przyznaje to sam Kornel Morawiecki, że jego syn, wicepremier rządu PIS, Mateusz Morawiecki bezpośrednio przed słynnym głosowaniem w sprawie sędziego - rozmawiał z niektórymi posłami z Kukiz'15 i prosił ich o głosowanie (tu link do wypowiedzi).

Kogo więc przejąć?
Wiadomo nie od dziś, że części posłów z Kukiz'15 blisko do PIS.
Ale jak ich przejąć?
K15 miał się sam rozwalić zaraz po wyborach, ale jakoś, choroba, trzyma się nadal w całości.
Nie wiem czy ta akcja z Morawieckim seniorem była zaplanowana - sprowokować posłankę Zwiercan do czynu, za który Kukiz będzie musiał ją usunąć z klubu. Nie wiem. To raczej zbyt daleko idący pomysł, poza tym sama posłanka Zwiercan i Morawiecki to tylko dwie nowe "szable", to za mało, taki plan to żaden plan.

Skoro klub Kukiz'15 nie chce się rozlecieć to jak skłonić część posłów z K15 aby przeszli do PIS? 
To proste: "wystarczy" spowodować, że media zniszczą Kukiza.

W tym celu - o tym jestem w tej chwili głęboko przekonany - Bozia Kaczor dał zlecenie na Kukiza. Kto go nie zaatakuje będzie miał problemy.

Zastanawiam się, jak daleko to poszło? Taki na przykład portal Pressamia.PL - do tej pory raczej przychylny (czyli nie atakujący na chama) Kukiziakom - wiesza na głównej stronie paszkwil na Kukiza. Paszkwil sklecony na szybko ze starych "informacji", cytatu z Matki Kurka z czasów kampanii i takie tam farmazony.
Profil na FB "Kukiz15Tv" powiązany zdaje się (proszę sprostować jak się mylę) z Marcinem Rolą przechodzi metamorfozę i przypina na górze post "Kukiz nas zdradził".

// W tym miejscu należą się ode mnie Marcinowi Roli przeprosiny bo jednak się myliłem, z czego się bardzo cieszę. Napisałem o Marcinie kilka niepochlebnych zdań, które - na Jego prośbę - odszczekuję wszem i wobec. Ufff, przynajmniej Rola się nie "przekręcił" //

Do tego wszystkiego pasuje jak ulał informacja, która obiegła ostatnio sieć, że PIS będzie przejmować posłów z PSLu. No czyli wszystko jasne - trzeba wzmocnić własne szeregi bo szabel brakuje. A metody? Chrzanić to, polityka to brudna gra, skoro Kukiz się już nie przydaje to nie ma zmiłuj. Kto nie z nami ten przeciw nam.

Kaczor wystawia
Zlecenie na Kukiza

Dodatkowa informacja: jeśli to prawda, że "Gowin tupie nogami z wk...wienia na Prezesa" no to mamy kolejną cegiełkę...

3 komentarze:

  1. Brawo za artykuł. Było wiadomo od samego początku, że PiS będzie działał na rozwalenie ruchu K'15 i przejęcie jego posłów - choćby telefony zaraz po wyborach do posłów Kukiz'15 badające możliwość ich "przejęcia". Zresztą dla drugiej strony sceny politycznej K'15 też jest "ością w gardle". Dla nich wszystkich układ PO-PiS-owej wojenki był wygodny - wg zasady dziel i rządź. Pojawił się K'15, (który przy całej nagonce zdobył i tak dobry wynik) i zaczął im mieszać - już nie ma dwóch obozów skupiających się na straszeniu jednych drugimi, a jest całkiem realna alternatywa. Doskonale zdają sobie sprawę, że pozostawiają K'15 w spokoju pozwalają mu rosnąć w siłę. Kukizowcy sami jakoś nie chcieli jak dota popełnić jakiejś większej gafy, więc teraz korzystając z okazji, partyjniacy i wspierające ich media robią wielką aferę i nagonkę na Kukiz'15. Na szczęście K'15 okazuje się "twardszy" niż myśleli.

    OdpowiedzUsuń
  2. W okienku jest prośba o napisanie komentarza...Napiszę. Chcę mieć broń w domu, która będzie mnie bronić przed poartyjną mafią , iu ich urzędasami. ktokolwiek mi tego zabroni ten jest bandytą w białych rękawiczkach ( choć nie koniecznie w białych)

    OdpowiedzUsuń
  3. A teraz uwaga do Pana Przewodniczącego. Panie Pawle, Proszę uważać na siebie. W tym świecie tak na prawdę nie wiadomo kto jest kim, ale większość to przydatni idioci.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: komentarze łamiące przepisy polskiego prawa, np. nawołujące do przemocy - mogą zostać usunięte.
Za treść komentarza odpowiada jego autor.