Referendum w sprawie przyjęcia uchodźców w ramach obowiązkowego systemu relokacji w UE
Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę „Uchodźców”?
*w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej

Chmura tagów, czyli posty wg etykiet

Z monstrancją przeciw czołgom

Tak się zastanawiam, po co ja to w ogóle piszę? Może sam dla siebie bo ci, którzy rozumieją to już rozumieją a ci, którzy do tej pory nie pojęli, chyba po prostu nie są w stanie.

Do rzeczy.

Wałkujemy temat słynnego głosowania z dnia 14-04-2016, gdy opozycja, prawie (niestety prawie) cała wyjęła karty do głosowania.
Na ten temat już pisałem, ale dziś skupię się na tym, czego ja, konkretnie i osobiście ja, oczekuję od "moich" posłów.

Skuteczność

Tak, oczekuję właśnie skuteczności w działaniach, możliwie w danych warunkach największej.
Dlatego ja chcę, aby dogadywali się z każdym tak, aby sprawy, na których "nam" najbardziej zależy popchnąć jak najdalej do przodu.
Uważam jednocześnie, że nie wolno "moim" posłom krzywdzić kogokolwiek. I nie ma znaczenia czy ta krzywda wiąże się ze złamaniem prawa czy jakichś regulaminów. To znaczy że nawet jeśli nie łamią prawa to nie wolno im krzywdzić. Domyślacie się już? Tak, w drugą stronę także to działa: wyjęcie karty do głosowania nie wyrządziło nikomu krzywdy i mam gdzieś czy złamali w ten sposób jakiś regulamin czy nie. Powiem więcej - jeżeli przez wyjęcie kart narazili się na jakieś kary, np. obniżenie wynagrodzenia (diety czy jak tam zwał) z powodu nieobecności podczas głosowania to szacun, Panie Posłanki i Panowie Posłowie.

Jasne jest jak słońce, że wobec ostatnich wydarzeń najbardziej oburzeni i zdradzeni poczuli się ci, którzy na Ruch Kukiza wcale nie głosowali. Niestety jest także pewna grupa "kukiziaków" oburzonych postawą posłów, którzy wyciągnęli karty, oburzeni tym, że Kukiz podał rękę Petru itede itepe. I do Was, kochani, piszę teraz:

Głosowaliście na K15 to teraz z łaski swojej pozwólcie im działać, miejscie tę odrobinę zaufania, że "nasi" są tam, na miejscu i mają troszkę lepszy ogląd sytuacji: co i jak się da a czego się nie da (nie da się bądź nie potrafią co na jedno w efekcie wychodzi). Miejcież tę odrobinę zaufania, że "nasi" do żadnego draństwa się nie posuną i pozwólcie im działać.

Dajmy naszym szansę na bycie skutecznymi - nie wysyłajmy ich z monstrancją na czołgi.

1 komentarz:

 1. Uważam że dzień 3 Maja to idealna data na demonstracje z żądaniem zwrotu zwykłym obywatelom ich praw zagrabionych przez kliki partyjne.
  Żądajmy prawa do bezpośredniego DECYDOWANIA o sobie w referendach!
  Żądajmy prawa do swobodnego wyboru posłów na Sejm w ordynacji JOW!
  Żądajmy suwerennej kontroli obywateli nad wymiarem sprawiedliwości!
  https://www.facebook.com/events/259037554430493/... Zobacz więcej
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=257926061216650&set=gm.276578762676372&type=3&theater

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: komentarze łamiące przepisy polskiego prawa, np. nawołujące do przemocy - mogą zostać usunięte.
Za treść komentarza odpowiada jego autor.