Referendum w sprawie przyjęcia uchodźców w ramach obowiązkowego systemu relokacji w UE
Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę „Uchodźców”?
*w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej

Chmura tagów, czyli posty wg etykiet

Trzęsienie ziemi w Kukiz'15

Fot.: cdn.abclocal.go.com
Dziś Klub Poselski Kukiz'15 oraz chyba wszyscy jego zwolennicy, przeżyli ciężkie chwile.
Wydaje mi się, że dobrze opisała całą sprawę posłanka Elżbieta Borowska:

Szanowni Państwo,
Dzisiaj w naszym klubie miała miejsce bardzo przykra sytuacja. W wyborze sędziego do TK musi zostać osiągnięta głosowaniem bezwzględna większością, czyli co najmniej połowa posłów musi zagłosować. PIS tych posłów na sali nie miał, stąd NASZ KLUB chciał wyciągnąć karty a cała opozycja się na to zgodziła. Pytanie co by to dało? Bardzo wiele, bo oprócz odroczenia głosowania nad nowym sędzią, który jest kolejną ością niezgody, obóz rządzący byłby w stanie przystąpić do rozmów. Tu nie chodziło o samą kandydaturę, a o przybliżenie się do zażegnania tego konfliktu.
Jednak Mateusz Morawiecki wybrał się do naszych posłów i namówił ich do udziału w głosowaniu. Chęć przypodobania się PISowi chyba jest jednak silniejsza niż interes obywatelski. Możnaby rzec „Prezesie, melduję wykonanie zadania“...
Dodatkowo Małgorzata Zwiercan jest podejrzana o popełnienie przestępstwa za głosowanie za nieobecnego na sali Kornela Morawieckiego. Takie zachowanie należy potępić. Jest to zwykłe oszusto, a tłumaczenie, że się nie wiedziało o konsekwencjach to żadne tłumaczenie osoby, która to prawo stanowi stanowi.. Taką przyjęliśmy rolę jak decydowaliśmy się startować do Sejmu.

Bardzo lubię Małgosię, ale zagłosowałam za wykluczeniem jej z klubu. Apelowaliśmy o oddanie przez nią mandatu, ponieważ przyznała się do oszustwa, ale zapowiedziała, że tego nie zrobi. Musimy mieć zdolność samooczyszczenia, żeby nie stać się kolejną z wielu partii, które najpierw obiecują zmiany, a potem wpadają w ten system. A kiedy dochodzi do nadużyć, bronią swoich i nawet jak ich nie wystawiają później na listy wyborcze, to znajdują im miejsce w radach nadzorczych.
Ja po dzisiejszym dniu czuję się zdradzona przez kolegów i koleżanki z klubu, bo obiecywali walkę z partiokracją, a zagłosowali za utrzymaniem obecnego stanu rzeczy w TK zamiast dążyć do poprawki do Konstytucji.
A jeśli chodzi o zarzut z kim głosujemy to proszę, musicie sobie uzmysłowić, że nie głosuje się z kimś, tylko za czymś. A my głosujemy zawsze za Polską. Nie obchodzi nas jak przycisk wciska PIS, PO, Nowoczesna, PSL.
Ale to nie znaczy, że świat się kończy. To co się wydarzyło należy odpracować dwa razy ciężej.


Warto przeczytać także tekst Magdaleny Targańskiej:

Moi drodzy !
W związku z zaistniałą sytuacją dzisiaj w Sejmie jest bardzo dużo pytań, komentarzy, spekulacji i przypuszczeń. Nie sposób jest odpowiedzieć na nie wszystkie dlatego napiszę jeden post.

Prawo i Sprawiedliwość chciała dziś przegłosować swojego kandydata na sędziego TK, dając każdemu z klubów 3 minuty na wypowiedzenie się na ten temat. Z klubu Kukiz’15 apelowali na mównicy sejmowej Poseł Długi, Poseł Rzymkowski i Poseł Apel o przełożenie tego głosowania na za 2 tygodnie i prosili o debatę i dogadanie się, a nie znów przeforsowanie kandydata, bo PiS ma większość.. Poseł Długi nawet podszedł do J. Kaczyńskiego i apelował do samego prezesa o wstrzymanie się – nie poskutkowało. Dlatego patrząc na (niewystarczającą) liczebność posłów PiSu to klub Kukiz’15 zaproponował opozycji wyjęcie kart w momencie głosowania, aby powstrzymać PiS przed kolejnym wyborem sędziego tylko dlatego, że partia rządząca ma większość i z nikim się nie liczy ! Więc Kukiz’15 nie poparł pomysłu PO, Nowoczesnej czy PSL tylko to ONI POPARLI NAS !!!!!!
Oczywiście jak wiadomo w czasie głosowania kilku posłów Kukiz’15 się wyłamało w tym również Posłanka Małgorzata Zwiercan, która również zagłosowała za Kornela Morawieckiego.
Zaraz po całym zajściu nastąpiło natychmiastowe zwołanie klubu K’15. Były różne opcje i prośby do Pani Poseł (m.in. zrzeczenie się mandatu, zrzeczenie się immunitetu i poddaniu Komisji Etyki), jednak Pani Poseł nie wyrażała zgody na żadne z tych rozwiązań więc została usunięta z klubu K’15 – w końcu dopuściła się czynu zabronionego i złamała prawo.

Co do Pana Kornela Morawieckiego – klub zdecydował, że zostanie zawieszony jako członek klubu do całkowitego wyjaśnienia sprawy (Pan Kornel poprosił Panią Zwiercan, żeby ta za niego zagłosowała, co nie wyklucza, że też będzie odpowiadać za nakłanianie do popełnienia czynu zabronionego). Jednak Pan Kornel Morawiecki postanowił sam wystąpić z klubu i odejść razem z Panią Zwiercan.

Paweł Kukiz, w programie "Kropka nad i" dziś wieczorem także opisał całą tę sprawę i przepraszał wszystkich Wyborców za zaistniałą sytuację.

Cóż, co nas nie zabije to nas wzmocni.
Miejmy nadzieję, że ci z członków Klubu, którzy ciepło spoglądają w stronę PIS, pozostaną jednak wierni swoim wyborcom.
Miejmy nadzieję.

Poniżej - oświadczenie Klubu Kukiz'15 - kliknij aby powiększyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: komentarze łamiące przepisy polskiego prawa, np. nawołujące do przemocy - mogą zostać usunięte.
Za treść komentarza odpowiada jego autor.