Referendum w sprawie przyjęcia uchodźców w ramach obowiązkowego systemu relokacji w UE
Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę „Uchodźców”?
*w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej

Chmura tagów, czyli posty wg etykiet

Fundacja Potrafisz Polsko

Ruch Kukiz'15 nawiązał współpracę z Fundacją Potrafisz Polsko (dawniej Fundacją Stypendialną "Dzieło św. Kingi").

Fundacja ma być "think-tankiem Ruchu Kukiz '15" czyli miejscem wykuwania idei.

Stanisław Tyszka, Poseł Kukiz'15 i Wicemarszałek Sejmu jest jednocześnie członkiem Rady Fundacji i tak o niej mówi:

"Jest think-tankiem Ruchu Kukiz '15. Będzie gromadziła niezależnych ekspertów, którzy pomogą naszym posłom monitorować działania rządu i tworzyć prawo dobre dla obywateli. Dajemy możliwość przekazania nam 1% podatku. Jest to spójne z tym, że jesteśmy przeciwnikami finansowania działalności politycznej z budżetu państwa poprzez przymusowe subwencje partyjne. Tutaj każdy obywatel będzie mógł sam zdecydować, czy chce nas wspomóc."


Dalej czytamy na profilu Kukiz'15:

Wśród ekspertów znajdą się ludzie z różnych środowisk akademickich, organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorcy. Będziemy stopniowo ujawniać ich nazwiska. Żeby tworzyć dobre prawo potrzebujemy zaangażować jak najwięcej niezależnych ekspertów, działających na rzecz dobra wspólnego.


Fundacja powstała w roku 2002. Założycielami (fundatorami) byli państwo Lucyna Prostko i Wiesław Prostko. Pierwotnie Fundacja miała za zadania "udzielanie stypendiów akademickich zdolnym, ale ubogim absolwentom oraz uczniom Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku".

Zachęcamy do odwiedzenia strony Fundacji: www.potrafiszpolsko.net, śledzenia nowości dot. Fundacji na jej profilu FB oraz do śledzenia hasztaga: ‪#‎PotrafiszPolsko‬

Poniżej przytaczam w całości komunikat Fundacji z dnia 16 marca 2016r. (link do oryginału jest tutaj)


Drodzy Przyjaciele Fundacji Stypendialnej „Dzieło św. Kingi”,
spieszę poinformować o wielkich zmianach, jakie zaszły w naszej Fundacji. Ale zanim napiszę o zmianach, chcę napisać o tym, co się nie zmieniłoNasza Fundacja nadal służyć będzie absolwentom Zespołu Szkół im. św. Kingi w spełnianiu ich marzeń, będzie fundowała im stypendia akademickie podczas pierwszego, najtrudniejszego roku studiów.
A teraz o zmianach…
Każde dobre dzieło musi się zmieniać, musi służyć coraz lepszym i większym sprawom. Zdecydowaliśmy, że pora też na nas. Wypływamy na wielkie wody i jako Fundacja chcemy służyć większym dziełom. Podjęliśmy decyzję o dołączeniu do wielkiego ruchu społecznego Kukiz’15, a Fundacja staje się jednym z narzędzi wsparcia tego Ruchu.
Od dzisiaj nasza Fundacja (której stara nazwa jeszcze będzie widnieć na tej stronie) nazywa się Fundacja Potrafisz Polsko!, a jej nowy internetowym internetowym adresem jest www.potrafiszpolsko.net.
Swój 1% nadal możesz przekazywać na cele stypendialne – napisz wtedy w swoim PIT w polu „Cel szczegółowy” – Stypendia. Możesz także przeznaczyć 1% na działania eksperckie, które służyć będą merytorycznym przygotowaniom zmian na różnych polach życia społecznego. Każdego z Was, który już dokonał wpłaty uspokajam – dotychczas wpłacone pieniądze przeznaczone będą na stypendia dla naszych absolwentów.
Gorąco zachęcam także do wpłacania darowizn (wszelkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie potrafiszpolsko.net w zakładce Wesprzyj nas!.
Czyli zmieniło się prawie wszystko, a najważniejsze abyśmy powoli zmieniali się też sami,
abyśmy zaczęli myśleć, że „Potrafię”, „Dam radę!” – a o nas wszystkich „Potrafisz Polsko!”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: komentarze łamiące przepisy polskiego prawa, np. nawołujące do przemocy - mogą zostać usunięte.
Za treść komentarza odpowiada jego autor.