Referendum w sprawie przyjęcia uchodźców w ramach obowiązkowego systemu relokacji w UE
Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę „Uchodźców”?
*w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej

Chmura tagów, czyli posty wg etykiet

2016-04-23: Stanowisko Rady Politycznej Ruchu Narodowego: rekomendacja dla posłów

Rada Polityczna Ruchu Narodowego rekomenduje swoim posłom zrzeszonym obecnie w Klubie Parlamentarnym Kukiz'15 odejście z Klubu i utworzenie właśnego koła parlamentarnego.

Zobaczymy jakie będą decyzje poszczególnych posłów.

Bezpośrednią przyczyną ewentualnego rozłamu jest nagranie prywatnej rozmowy Pawła Kukiza, który w nieparlamentarnych słowach i bardzo negatywnie wyrażał się na temat Artura Zawiszy. Zawisza jest wiceszefem Ruchu Narodowego, o ile dobrze pamiętam.

Argumentem podnoszonym przez działaczy RN są jednak głównie różnice programowe a w zasadzie światopoglądowe, zwłaszcza w kwestii aborcji - RN jest za uchwaleniem bardziej restrykcyjnego niż obecnie prawa a "kukizowcy" nie są.

Czytaj o tym więcej tutaj

Aktualizacja z godz. 18:00

Cyt. za Interia.pl:

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza poinformował Polską Agencję Prasową, że poza Robertem Winnickim, wszyscy pozostali posłowie RN zostają w klubie Kukiz'15. Wymienił: Tomasza Rzymkowskiego, Sylwestra Chruszcza, Adama Andruszkiewicza, który jest szefem Młodzieży Wszechpolskiej i Bartosza Józwiaka, członka RN a zarazem prezesa UPR. Poseł Andruszkiewicz potwierdził PAP tę informację i zapowiedział wydanie jeszcze w sobotę oświadczenia w tej sprawie. Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-tomasz-rzymkowski-sylwester-chruszcz-adam-andruszkiewicz-i-b,nId,2190509

Aktualizacja z godz. 18:15 - oświadczenie posłów: Tomasza Rzymkowskiego, Sylwestra Chruszcza, Adama Andruszkiewicza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: komentarze łamiące przepisy polskiego prawa, np. nawołujące do przemocy - mogą zostać usunięte.
Za treść komentarza odpowiada jego autor.